                                                                                                  Pluggable Terminal Block, 5.08 mm, 8 Positions, Screw
                                                                                                  Pitch Spacing5.08mm
                                                                                                  No. of Positions8Positions
                                                                                                  Rated Current16A
                                                                                                  Rated Voltage300V
                                                                                                  5.08mm
                                                                                                  300V
                                                                                                  8Positions
                                                                                                  16A