Manufacturer Part NoNSI45015WT1G
Newark Part No.
Full Reel85AC2097
Re-Reel42Y0904
Cut Tape42Y0904
Your Part Number
2,145 In Stock
Need more?
Delivery in 2-4 Business Days(UK stock)
Order before 6pm EST standard shipping
Packaging Options
| Packaging Type | Quantity | Unit Price: | Total |
|---|---|---|---|
Cut Tape & Re-Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
Full Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerONSEMI
Newark Part No.
Full Reel85AC2097
Re-Reel42Y0904
Cut Tape42Y0904
Technical Datasheet
No. of Channels1Channels
Output Current Max15mA
Output Current Max15mA
Output Voltage Max-
IC Case / PackageSOD-123
No. of Pins2Pins
Input Voltage Min-
Input Voltage Max45V
IC MountingSurface Mount
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max150°C
Product Range-
QualificationAEC-Q100
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Automotive Qualification StandardAEC-Q100
Device TopologyConstant Current
Driver Case StyleSOD-123
No. of Outputs1Outputs
Output Current15mA
Output Voltage-
Switching Frequency-
Product Overview
- Wide operating voltage range
- Immediate turn-ON
- Voltage surge suppressing - protecting LEDs
- SBT (Self-biased transistor) technology
- Negative temperature coefficient
Technical Specifications
No. of Channels
1Channels
Output Current Max
15mA
IC Case / Package
SOD-123
Input Voltage Min
IC Mounting
Surface Mount
Operating Temperature Max
150°C
Qualification
AEC-Q100
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Device Topology
Constant Current
No. of Outputs
1Outputs
Output Voltage
Output Current Max
15mA
Output Voltage Max
No. of Pins
2Pins
Input Voltage Max
45V
Operating Temperature Min
-55°C
Product Range
MSL
MSL 1 - Unlimited
Automotive Qualification Standard
AEC-Q100
Driver Case Style
SOD-123
Output Current
15mA