                                                                                                  LED Strip, 80 mm, 3 LEDs, White, 12 VDC, 1.5 W, IP67
                                                                                                  Light Strip Length80mm
                                                                                                  Input Voltage12VDC
                                                                                                  Input Power1.5W
                                                                                                  The OVM12F3W7 is a 12VDC/9W White 3 LED Module with 30 module/string. The module is a versatile string of 30 LED modules for surface illumination creating decorative, special effects or channel letter applications. Response time is fast for instantaneous flashing lights and power consumption results in low power requirements from circuit power supply. Decorative applications include boats and motorcycles, boat houses and docks, residential under counter lighting and hidden ceiling lights, safety lights around steps and pools are just a few places to create an environment for fun and emotional moods.
                                                                                                  80mm
                                                                                                  1.5W
                                                                                                  12VDC