                                                                                                  Multilayer Ceramic Capacitor, Ceramic, 1.8 µF, 500 V, ± 10%, X7R, 6.1 mm, Through Hole
                                                                                                  Capacitance1.8µF
                                                                                                  Voltage(DC)500V
                                                                                                  Stacking Height6.1mm
                                                                                                  Lead Spacing10.2mm
                                                                                                  1.8µF
                                                                                                  500V
                                                                                                  6.1mm
                                                                                                  10.2mm