                                                                                                  Multilayer Ceramic Capacitor, Ceramic, 0.47 µF, 500 V, ± 10%, X7R, 9.14 mm, Through Hole
                                                                                                  Capacitance0.47µF
                                                                                                  Voltage(DC)500V
                                                                                                  Stacking Height9.14mm
                                                                                                  Lead Spacing6.35mm
                                                                                                  0.47µF
                                                                                                  500V
                                                                                                  9.14mm
                                                                                                  6.35mm