                                                                                                  Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 µF, 500 V, ± 10%, X7R, 12.2 mm
                                                                                                  Capacitance4.7µF
                                                                                                  Voltage(DC)500V
                                                                                                  Stacking Height12.2mm
                                                                                                  4.7µF
                                                                                                  500V
                                                                                                  12.2mm