                                                                                                Cable RF / Coaxial ensamblado, 19.7 ", 500 mm, RG316, SMA Macho de Ángulo Recto, SMA Macho Recto
                                                                                                The 135103-03-M0.50 is a 0.5m RG-316/U DB RF Coaxial Cable Assembly with SMA straight plug to SMA right angle plug connection. The SMA connectors are semi-precision, sub-miniature, high-frequency connectors that offer reliable broadband performance. This flexible cable performs up to 12.4GHz with low reflection and constant 50Ω impedance. The SMA connectors feature a thread-on interface that offers high mechanical strength, high durability and low VSWR.