35H-511-0100-OR2100001
Interruptor Seccionador Batería, Manual, Extraíble, Naranja, Palanca, 1 Polo, 500 A, 1 kVCD, Brida
Avísenme cuando vuelva a estar en stock
|---|---|
Información del producto
Resumen del producto
- Sealed housing conforms to IP67 and IP6K9K, 25G shock and 4G vibration resistant
- Main contact current rated for continuous current and 100% duty cycle
- PA GF black case material cover/base plate, PA GF orange RAL 2003 switch lever material
- 100Mohm minimum insulating resistance, dielectric withstanding voltage is 2000V - 1minimum
- Operating voltage up to 1000VDC at 7000m (no switching under load)
- 550A duty rating at wire section, IP00 cable and connector
- Removable/lockable switch lever, 15-20Nm maximum torque (main terminals)
- 5A continuous current, 24VDC nominal voltage
- 12VDC/10mA minimum switching capacity
- Operating temperature range from -40°C to +85°C
Especificaciones técnicas
Manual
500A
Palanca
Removible
Naranja
Lead
1kV