- Resistance is 100Kohm and resistance tolerance is ±1%
- 0603 [1608 Metric] case size
- Temperature coefficient is ±100ppm/°C
- Power rating is 100mW, voltage rating is 75V
- Operating temperature range from -55°C to 155°C
- High reliability and stability
- Reduced size of final equipment and lower assembly costs
- Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Especificaciones técnicas
100
Thick Film
MP WR Series
75
No SVHC (15-Jan-2019)
± 1%
0603 [1608 Metric]
General Purpose
± 100ppm/°C