                                                                                                  Ceramic Disc & Plate Capacitor, MCCHU Series, 33 pF, - 5%, C0G / NP0, 50 V, Radial Leaded RoHS Compliant: Yes
                                                                                                  Capacitance33pF
                                                                                                  Voltage(DC)50V
                                                                                                  Lead Spacing2.5mm
                                                                                                  33pF
                                                                                                  2.5mm
                                                                                                  50V