- Resistance is 10Kohm and resistance tolerance is ±1%
- High component and equipment reliability
- Saving of PCB space
- Compatible with all soldering processes
- Highly stable in auto-placement surface mounting application
- Barrier layer end termination
- 0603 size, 10Kohm resistance, ±100ppm/°C temperature coefficient
- ±1% tolerance
- 1/10W power rating, 75V maximum working voltage
- Operating temperature range from -55°C to 155°C
Especificaciones técnicas
10
Thick Film
MP WR Series
75
No SVHC (14-Jun-2023)
± 1%
0603 [1608 Metric]
General Purpose
± 100ppm/°C